דף הפייסבוק של רשות ניקוז ירקון
Text Size

תוכנית קהילות באגן ניקוז הירקון

קהילת שדות דן קהילת שדות דן

רשות ניקוז ירקון בשיתוף עם ארבעת הרשויות ששותפות בפרויקט: לוד, שדות דן, ראש העין ואור יהודה בנתה תוכנית קהילתית עבור רשויות שונות בהפעלה של החברה להגנת הטבע.

הקהילות שנוצרו מגוונות מאוד ושונות אחת מהשנייה, אף המשותף לכולן הוא אוסף מרגש של אנשי מקצוע  שסביבת הטבע, הנחל והקהילה חשובה להם.

המפגשים הדו שבועיים מרתקים וכוללים עד כה הצצה לעולמות תוכן מגוונים של אקולוגיה, הידרולוגיה, מגוון ביולוגי ועוד.....

בשלב הבא, הקהילה תיקח יוזמות ותשנה את תפיסת הנחל אצל הקהילה הרחבה גם.

הקהילה הראשונה – קהילת שדות דן 

"קהילת נחל שפירים" . הקהילה מאמצת את נחל שפירים שזורם לאורך המועצה ונפגשת במקטעים השונים שבין היישובים צפריה, כפר חב"ד, גנות, חמד ועוד. קהילה מאוד מגוונת גילאית ולכולם תשוקה להכיר את הנחל שזורם לצד הבית ולעשות כדי לשפר את מצבו.

הקהילה השנייה – קהילת ראש העין 

"נאמני נחל רבה" – הקהילה המקומית דואגת לנחל רבה ונפגשת לאורך המקטעים השונים של הנחל. לומדת מגוון נושאים ועוסקת בפעילות קהילתית ביישוב, קהילה שרק הוקמה והיא כבר מסמנת לה מטרות משמעותיות!

הקהילה השלישית – קהילת אור יהודה

WhatsApp Image 2021 12 02 at 09.34.31 1

קהילת אוריהודה בסיור

"נחל איילון קורא לך". לוקחת חלק פעיל ומסייעת לעירייה בתהליך המורכב של בניית פארק סביב הנחל והפיכת הנחל ממפגע למשאב, זאת קהילה מגוונת עם נוכחות גבוהה בשטח.

הקהילה הרביעית – קהילת לוד

"אוהבים את נחל גזר". חובבי טבע אמיתיים שרוצים לחולל בלוד שינוי אמיתי. בינתיים נחשפים לתחומים שונים וכבר חושבים קדימה איך ניתן להרחיב את הקהילה.

 

התוכנית תתפרש לתקופה של שנתיים לכל אחת מהקהילות בנויה לשנתיים עבור כל קהילה וכבר עכשיו  אנחנו  מרגישים חווים את השינוי בשטח בשטח את השינוי!!